Κενή θέση Διοικητικού Λειτουργού

Το γραφείο του ICDL στην Κύπρο το οποίο διαχειρίζεται την υλοποίηση των διεθνών εξετάσεων δεξιοτήτων χρηστών ηλεκτρονικών υπολογιστών, αναζητά δυναμικό και οργανωτικό άτομο για πλήρωση θέσης Διοικητικού Λειτουργού προκειμένου να ενταχθεί στην ομάδα μας. Ο ρόλος αυτός θεωρείται σημαντικός  για την υποστήριξη των λειτουργιών μας και για συνεισφορά στην αποτελεσματικότητα των υπηρεσιών μας.  Το άτομο που θα προσληφθεί θα έχει ουσιαστικό   ρόλο στη διαχείριση διοικητικών εργασιών, εξασφαλίζοντας την ομαλή λειτουργία του γραφείου και των σχέσεων μας με εξωτερικούς συνεργάτες.

Καθήκοντα

•          Συντονισμός δραστηριοτήτων και λειτουργιών για τη διασφάλιση της αποτελεσματικότητας και της συμμόρφωσης με τις ισχύουσες πολιτικές

•          Κατανομή εργασιών, εποπτεία και καθοδήγηση Διοικητικών Βοηθών.

•          Παρακολούθηση, καταγραφή και διατήρηση οικονομικών συναλλαγών

•          Έγκαιρη και ακριβής έκδοση τιμολογίων

•          Διεκπεραίωση μισθοδοσίας για μικρό αριθμό ατόμων

•          Προετοιμασία και εκτύπωση των παραδοτέων στους συνεργάτες

•          Παροχή γενικής διοικητικής υποστήριξης ανάλογα με τις απαιτήσεις

•          Επικοινωνία με συνεργάτες και διαχείριση αιτημάτων

•          Γενικά γραφειακά καθήκοντα

Προσόντα

•          Απόφοιτος/η διετούς τουλάχιστον προγράμματος σπουδών στη Διοίκηση Γραφείου

•          Γνώσεις και δεξιότητες Λογιστικής, πιστοποιητικό επιτυχίας στις εξετάσεις LCCI ή αντίστοιχο.

•          Γνώσεις και δεξιότητες χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών, πιστοποιητικό επιτυχίας στις εξετάσεις ECDL / ICDL για εφαρμογές γραφείου (Word, Excel, Powerpoint, e-mail, Internet κλπ)

•          Άριστη γνώση Ελληνικής και πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

•          Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας σε γραπτό και προφορικό λόγο

•          Ακεραιότητα χαρακτήρα και εχεμύθεια

Πείρα

Προηγούμενη πείρα τουλάχιστον 3 χρόνων απαραίτητη όσον αφορά όλα τα πιο πάνω καθήκοντα είναι απαραίτητη.

Ώρες εργασίας

Συνολικά 38 ώρες την εβδομάδα, 5 ημέρες την εβδομάδα 8.30 – 17.00, ένα απόγευμα ελεύθερο.

Συστάσεις

Από άτομα τα οποία θα προσκληθούν σε συνέντευξη θα ζητηθεί να υποδείξουν 2 τουλάχιστον άτομα για συστάσεις.

Μισθός

Προσφέρεται μισθός 1500 ευρώ τον μήνα και 13ος μισθός

Εάν κατέχετε τα απαιτούμενα προσόντα παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε μαζί μας αποστέλλοντας πρόσφατο βιογραφικό και αντίγραφα πιστοποιητικών/διπλωμάτων σας στο email [email protected]  με θέμα: 2403 Κενή θέση Διοικητικού Λειτουργού

Επικοινωνία θα γίνει μόνο με τα άτομα τα οποία πληρούν τα προσόντα της θέσης και θα προσκληθούν σε συνέντευξη.