<![CDATA[Cyprus Computer Society News Feed]]> http://ccs.org.cy Tue, 29 Sep 2020 18:56:35 +0300 Zend_Feed http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss <![CDATA[Δελτίο Δωρεάν Εξέτασης ECDL]]> http://ccs.org.cy/news/deltio-dorean-exetasis-ecdl-270 Read More »]]> Wed, 23 Sep 2020 13:23:53 +0300 <![CDATA[Στη μάχη ]]> http://ccs.org.cy/news/sti-machi--269 Read More »]]> Wed, 02 Sep 2020 12:11:00 +0300 <![CDATA[Διεθνείς Ολυμπιάδες Πληροφορικής 2020]]> http://ccs.org.cy/news/diethnis-olimpiades-pliroforikis-2020-268 Read More »]]> Fri, 28 Aug 2020 14:26:00 +0300 <![CDATA[Συνάντηση ΔΣ με τον Υφυπουργό Ερευνας Καινοτομίας και Ψηφιακής Πολιτικής]]> http://ccs.org.cy/news/sinantisi-ds-me-ton-ifipourgo-erevnas-kenotomias-ke-psifiakis-politikis-267 Read More »]]> Thu, 25 Jun 2020 10:08:00 +0300 <![CDATA[SignalGeneriX Innovation Challenge]]> http://ccs.org.cy/news/signalgenerix-innovation-challenge-266 Read More »]]> Thu, 18 Jun 2020 09:52:00 +0300 <![CDATA[Υποτροφίες Ακαδημαϊκής Αριστείας Logicom]]> http://ccs.org.cy/news/ipotrofies-akadimaikis-aristias-logicom-265 Read More »]]> Thu, 18 Jun 2020 09:51:31 +0300 <![CDATA[5η Σειρά Προγράμματος Εξ' Αποστάσεως Εκπαίδευσης Εκπαιδευτών]]> http://ccs.org.cy/news/5i-sira-programmatos-ex-apostaseos-ekpedefsis-ekpedefton-264 Read More »]]> Thu, 04 Jun 2020 10:41:00 +0300 <![CDATA[Διοργάνωση Εξετάσεων ECDL κατά την περίοδο της πανδημίας]]> http://ccs.org.cy/news/diorganosi-exetaseon-ecdl-kata-tin-periodo-tis-pandimias-263 Read More »]]> Mon, 25 May 2020 11:00:00 +0300 <![CDATA[4η Σειρά Προγράμματος Εξ' Αποστάσεως Εκπαίδευσης Εκπαιδευτών]]> http://ccs.org.cy/news/4i-sira-programmatos-ex-apostaseos-ekpedefsis-ekpedefton-262 Read More »]]> Tue, 19 May 2020 10:51:07 +0300 <![CDATA[Συνάντηση Εξεταστικών Κέντρων ECDL]]> http://ccs.org.cy/news/sinantisi-exetastikon-kentron-ecdl-261 Read More »]]> Tue, 19 May 2020 10:50:00 +0300 <![CDATA[Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση Εκπαιδευτών - 3η Σειρά Παρουσιάσεων]]> http://ccs.org.cy/news/ex-apostaseos-ekpedefsi-ekpedefton---3i-sira-parousiaseon-260 Read More »]]> Tue, 05 May 2020 12:01:00 +0300 <![CDATA[Έρευνα σχετικά με την αντιμετώπιση της τρέχουσας κατάστασης (COVID-19) σε σχέση με το σχολείο]]> http://ccs.org.cy/news/erevna-schetika-me-tin-antimetopisi-tis-trechousas-katastasis-(covid-19)-se-schesi-me-to-scholio-257 Read More »]]> Tue, 28 Apr 2020 10:00:00 +0300 <![CDATA[CYS Webinar]]> http://ccs.org.cy/news/cys-webinar-256 Read More »]]> Thu, 16 Apr 2020 11:33:00 +0300 <![CDATA[Εξ' Αποστάσεως Εκπαίδευση για Eκπαιδευτές ECDL]]> http://ccs.org.cy/news/ex-apostaseos-ekpedefsi-gia-ekpedeftes-ecdl-255 Read More »]]> Tue, 07 Apr 2020 18:10:00 +0300 <![CDATA[CCS TECH CAMP]]> http://ccs.org.cy/news/ccs-tech-camp-254 Read More »]]> Thu, 12 Mar 2020 09:57:00 +0200 <![CDATA[Present Around The World (PATW) Competition 2020]]> http://ccs.org.cy/news/present-around-the-world-(patw)-competition-2020-253 Read More »]]> Wed, 22 Jan 2020 12:26:48 +0200 <![CDATA[AI4EU Cyprus: First Circular ]]> http://ccs.org.cy/news/ai4eu-cyprus:-first-circular--252 Read More »]]> Wed, 15 Jan 2020 14:48:33 +0200 <![CDATA[Bebras Διαγωνισμός Πληροφορικής για μαθητές γυμνασίου 2019-2020]]> http://ccs.org.cy/news/bebras-diagonismos-pliroforikis-gia-mathites-gimnasiou-2019-2020-251 Read More »]]> Mon, 07 Oct 2019 11:28:03 +0300 <![CDATA[Μεταπτυχιακά στο Νεάπολις: Ειδική Προσφορά στα Μέλη του CCS]]> http://ccs.org.cy/news/metaptichiaka-sto-neapolis:-idiki-prosfora-sta-meli-tou-ccs-250 Read More »]]> Wed, 02 Oct 2019 16:10:48 +0300 <![CDATA[Digital Transformation and ICT Market Research]]> http://ccs.org.cy/news/digital-transformation-and-ict-market-research-249 Read More »]]> Tue, 25 Jun 2019 10:23:36 +0300 <![CDATA[Διεθνείς Διακρίσεις Κυπρίων στη Ρομποτική]]> http://ccs.org.cy/news/diethnis-diakrisis-kiprion-sti-rompotiki-248 Read More »]]> Tue, 28 May 2019 15:29:40 +0300 <![CDATA[CCS-ONEK Συνεργασία]]> http://ccs.org.cy/news/ccs-onek-sinergasia-247 Read More »]]> Mon, 28 Jan 2019 15:43:00 +0200 <![CDATA[Digital Championship 2019]]> http://ccs.org.cy/news/digital-championship-2019-246 Read More »]]> Fri, 18 Jan 2019 14:52:46 +0200 <![CDATA[PWC-ICT Vacancies]]> http://ccs.org.cy/news/pwc-ict-vacancies-245 Read More »]]> Thu, 17 Jan 2019 12:52:00 +0200 <![CDATA[Διαδικτυακή πλατφόρμα Help Refugees Work]]> http://ccs.org.cy/news/diadiktiaki-platforma-help-refugees-work-243 Read More »]]> Mon, 10 Dec 2018 14:08:00 +0200