<![CDATA[Cyprus Computer Society News Feed]]> http://ccs.org.cy Fri, 22 Nov 2019 19:19:31 +0200 Zend_Feed http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss <![CDATA[Bebras Διαγωνισμός Πληροφορικής για μαθητές γυμνασίου 2019-2020]]> http://ccs.org.cy/news/bebras-diagonismos-pliroforikis-gia-mathites-gimnasiou-2019-2020-251 Read More »]]> Mon, 07 Oct 2019 11:28:03 +0300 <![CDATA[Μεταπτυχιακά στο Νεάπολις: Ειδική Προσφορά στα Μέλη του CCS]]> http://ccs.org.cy/news/metaptichiaka-sto-neapolis:-idiki-prosfora-sta-meli-tou-ccs-250 Read More »]]> Wed, 02 Oct 2019 16:10:48 +0300 <![CDATA[Digital Transformation and ICT Market Research]]> http://ccs.org.cy/news/digital-transformation-and-ict-market-research-249 Read More »]]> Tue, 25 Jun 2019 10:23:36 +0300 <![CDATA[Διεθνείς Διακρίσεις Κυπρίων στη Ρομποτική]]> http://ccs.org.cy/news/diethnis-diakrisis-kiprion-sti-rompotiki-248 Read More »]]> Tue, 28 May 2019 15:29:40 +0300 <![CDATA[CCS-ONEK Συνεργασία]]> http://ccs.org.cy/news/ccs-onek-sinergasia-247 Read More »]]> Mon, 28 Jan 2019 15:43:00 +0200 <![CDATA[Digital Championship 2019]]> http://ccs.org.cy/news/digital-championship-2019-246 Read More »]]> Fri, 18 Jan 2019 14:52:46 +0200 <![CDATA[PWC-ICT Vacancies]]> http://ccs.org.cy/news/pwc-ict-vacancies-245 Read More »]]> Thu, 17 Jan 2019 12:52:00 +0200 <![CDATA[Διαδικτυακή πλατφόρμα Help Refugees Work]]> http://ccs.org.cy/news/diadiktiaki-platforma-help-refugees-work-243 Read More »]]> Mon, 10 Dec 2018 14:08:00 +0200 <![CDATA[CoderDojo Δωρεαν Μαθήματα Προγραμματισμού ]]> http://ccs.org.cy/news/coderdojo-dorean-mathimata-programmatismou--242 Read More »]]> Tue, 06 Nov 2018 16:26:11 +0200 <![CDATA[Δημόσια Διαβούλεση για τη Ψηφιακή Πολιτιστική Κληρονομιά]]> http://ccs.org.cy/news/dimosia-diavoulesi-gia-ti-psifiaki-politistiki-klironomia-241 Read More »]]> Fri, 26 Oct 2018 11:33:00 +0300 <![CDATA[EUC Cybersecurity - Μισή τιμή για μέλη του CCS]]> http://ccs.org.cy/news/euc-cybersecurity---misi-timi-gia-meli-tou-ccs-240 Read More »]]> Fri, 28 Sep 2018 09:35:35 +0300 <![CDATA[Τελετή Βράβευσης Robotex Cyprus 2018]]> http://ccs.org.cy/news/teleti-vravefsis-robotex-cyprus-2018-239 Read More »]]> Wed, 26 Sep 2018 11:26:00 +0300 <![CDATA[Τελετή Βράβευσης Διακριθέντων Μαθητών σε Διαγωνισμούς Πληροφορικής 2017-2018]]> http://ccs.org.cy/news/teleti-vravefsis-diakrithenton-mathiton-se-diagonismous-pliroforikis-2017-2018-238 Read More »]]> Wed, 26 Sep 2018 11:24:00 +0300 <![CDATA[CYBER SECURITY COMPETITION 2018]]> http://ccs.org.cy/news/cyber-security-competition-2018-237 Read More »]]> Fri, 01 Jun 2018 16:06:00 +0300 <![CDATA[CIIM Python Summer School ]]> http://ccs.org.cy/news/ciim-python-summer-school--236 Read More »]]> Wed, 16 May 2018 13:08:44 +0300 <![CDATA[BEBRAS INTERNATIONAL TASKS WORKSHOP]]> http://ccs.org.cy/news/bebras-international-tasks-workshop-235 Read More »]]> Fri, 20 Apr 2018 15:43:11 +0300 <![CDATA[Διαγωνισμός Γυμνασίου Bebras]]> http://ccs.org.cy/news/diagonismos-gimnasiou-bebras-234 Read More »]]> Mon, 15 Jan 2018 10:15:00 +0200 <![CDATA[Δεύτερη Απώλεια στο Χώρο της Πληροφορικής]]> http://ccs.org.cy/news/defteri-apolia-sto-choro-tis-pliroforikis-233 Read More »]]> Fri, 22 Dec 2017 14:06:25 +0200 <![CDATA[Έφυγε ο Πανίκος Ακρίτας]]> http://ccs.org.cy/news/efige-o-panikos-akritas-232 Read More »]]> Mon, 18 Dec 2017 09:46:48 +0200 <![CDATA[Students' Activities]]> http://ccs.org.cy/news/students-activities-231 Read More »]]> Wed, 29 Nov 2017 10:34:37 +0200 <![CDATA[Στρατηγική Συνεργασία CCS-CYTA]]> http://ccs.org.cy/news/stratigiki-sinergasia-ccs-cyta-230 Read More »]]> Tue, 21 Nov 2017 10:58:51 +0200 <![CDATA[UNIC Scholarschip ]]> http://ccs.org.cy/news/unic-scholarschip--229 Read More »]]> Wed, 04 Oct 2017 10:23:35 +0300 <![CDATA[Blockchain Centre and Scholarships Offers]]> http://ccs.org.cy/news/blockchain-centre-and-scholarships-offers-228 Read More »]]> Thu, 14 Sep 2017 09:51:29 +0300 <![CDATA[ICT CYPRUS REPORT]]> http://ccs.org.cy/news/ict-cyprus-report-226 Read More »]]> Mon, 03 Jul 2017 13:47:19 +0300 <![CDATA[YOUTHSPARK ΔΩΡΕΑΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ]]> http://ccs.org.cy/news/youthspark-dorean-seminaria-programmatismou-225 Read More »]]> Fri, 09 Jun 2017 14:56:00 +0300